İzmir Yaralı Sokak Hayvanları için Acil Yardım ve Müdahale Birimi

İzmir “Sokak Hayvanları Acil Müdahale Ekibi” hafta içi 17.30’dan ertesi sabah 08.30’a kadar ambülansla hizmet veriyor. Ekipler hafta sonu ve tatil günlerinde de 24 saat çalışıyor. Hafta içi mesai saatlerinde ise vakalar ilçe belediyelere yönlendiriliyor.


Vatandaşlar, tedaviye ihtiyaç duyduğunu düşündüğü zor durumdaki sokak hayvanları için 293 39 80 numaralı telefonu arayabilir.


İlk müdahalesi Kültürpark’taki poliklinikte gerçekleştirilen sokak hayvanlarının tedavisi tamamlandıktan sonra kısırlaştırılıp işaretleniyor; kuduz ve iç parazit aşıları yapıldıktan sonra alındıkları adrese bırakılıyor. Ekipler, sokak hayvanlarına ihtiyaçlarına göre ortopedi, tümör, fıtık, göz ampütasyon, ağız ve çene operasyonları da yapıyor.


Yitirdikleri can dostlarını gömmek isteyen vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Seyrek Geçici Köpek Bakım Evi’ne başvurabilir. Başvuru sırasında gömü ücreti olan 50 TL’yi yatırdığını gösterir makbuz ya da dekont ile kedi ve köpeğin sahipli olduğunu gösterir belediye kaydını sunmaları gerekiyor.

    Yorum Yap
    Takvim