İzmir Liposuction Fiyatları

Liposuction dirençli yağ dokularının, vakum yöntemi ile emilerek kanüller (metal borular) aracılığı ile deri altından çekilmesi işlemine verilen addır.

Liposakşın Ameliyatı, uzun süreli yapılan diyet, egzersiz ve benzeri uygulamalarla kilo vermesine rağmen belli bölgelerde toplanmış inatçı yağ dokularından kurtulamayan kişiler için önerilen bir tedavi yöntemidir.

Şişmanlık, obezite gibi sorunların tedavisinde liposuction önerilmemektedir.

Liposuction ameliyatının en belirgin özelliği; vücudu inatçı yağ dokularından kurtarırken aynı zamanda şekillendirip forma sokmasıdır.

Liposuction, “plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi” doktorları tarafından yapılır.

Günümüzde plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi doktorları tarafından en sıklıkla tercih edilen liposakşın ameliyatı yöntemleri klasik liposakşın ameliyatı, ultrasonik-vaser liposakşın ameliyatı, lazer liposakşın ve lazer lipoliz uygulaması teknikleri ile gerçekleştirilir.

1- Klasik Liposakşın Ameliyatı
Islak-wet liposuction adıyla da bilinir.  Günümüzde en çok tercih edilen liposakşın uygulamalarının başında gelir. Bel, göbek, basen ve uyluk bölgesindeki inatçı yağ dokularında en iyi sonucu bu ameliyat verir. Genel anestezi altında uygulanır.

Klasik liposakşın ameliyatında üzerinde çalışılacak olan yağ alanına bir tuzlu su çözeltisi enjekte edilir.

Çözelti, genel olarak bölgeyi ve epinefrini uyuşturarak bölgedeki kılcal damarların boyutlarını azaltan bir anestezi karışımı içerir.

Klasik liposakşın ameliyatının temelinde yerel apillerin boyutunu daraltarak kan kaybını önlemek vardır. Enjekte edilen çözelti bölgedeki yağların parçalanmasına yardımcı olur ve bu da ilgili bölgeden yağ çıkarılması işlemini daha kolay ve güvenli hale getirir.

Kan kaybındaki azalma, klasik liposuction ameliyatını enjektörlü liposuction ameliyatından daha güvenli hale getirirken morluk ve şişlik de diğer yöntemlere oranla daha çok önlenebilir.

2- Ultrasonik-Vaser Liposakşın Ameliyatı
Bu Liposuction yönteminde yüksek enerjili ses dalgaları ile yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır.
Vaser, Ultrasonik Liposuction yapılmasına olanak tanıyan cihazın markasıdır, işlem adını bu markadan alır.

Bu işlemde kullanılan kanüller oldukça ince olduğundan yüz, gıdı, kol gibi uygulama alanı zor olan bölgelerde bile vaser liposuction yapılabilir. Sırt bölgesindeki işlemlerde çok iyi sonuç alınır.

3- Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz Uygulaması
İkisi de aynı adımları içeren estetik uygulamalardır. Aralarındaki tek fark, Lazer Liposakşın uygulamasında kırılan yağlar aspire edilirken lazer lipoliz uygulamasında idrar yolu ile vücut dışına atılması beklenir.

Lazer Liposuction ve lazer lipoliz; özellikle birden fazla bölgede az ya da orta düzeyde dirençli yağ birikimi olan; çene altı (gıdı) yağlanması, boyun ve yüz bölgesinde cilt gevşekliği, kol ya da iç bacak yağlanma sorununa sahip hastalar için tercih edilecek Liposuction yöntemidir.

Terleme şikayetinin tedavisinde de Lazer Liposakşın tercih edilir.

Liposuction Yaptıranların Yorumları
Liposuction yaptıranların yorumları genellikle yarı yarıya memnuniyet ve memnuniyetsizlik içeriyor.
Liposuction yaptıranların bir kısmı liposakşın ameliyatı sonrası kaybettikleri kiloyu belli bir zaman sonra tekrar aldıklarını hatta yaklaşık 2 katı gibi bir oranla geri aldıklarını ile aldıklarını söylüyorlar.

Yağ tabakalarının cilt yüzeyine yakın deri dalgalanması yaptığını söyleyenlerin sayısı da azımsanmayacak oranda.

Buna karşılık liposuction yaptıran ve sonuçtan gayet memnun kaldığını söyleyenlerin sayısı da azımsanmayacak oranda.

Bu kişilerin ortak özelliği ise liposakşın ameliyatı sonrası beslenme alışkanlıklarını değiştirip, spor ile sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimine getirmiş kişiler olmaları.

Liposuction yaptıranların yorumlarında dikkat çeken bir diğer konu da liposakşın ameliyatı ve sonrasında geçirilen iyileşme sürecinin kolay atlatılabilir olduğu yönünde.

Korse kullanımı, masaj ve doktor yönergelerini dikkatle takip eden kişiler, liposakşın ameliyatı sonrası ağrı ve komplikasyon yaşamadıklarını söylüyor.

Liposuction yaptıranların yorumlarında en çok tartışılan konulardan bir diğeri de liposakşın ameliyatı sonrası erken dönemde beklenen sonuçların alınamaması üzerine.

Ameliyat sonrası ödem, çökme, deri altı yağ toplanması gibi erken dönem komplikasyonları ve kilo kaybı ile ilgili endişeler yorumların büyük bir kısmını oluşturuyor.

Liposakşın sonrası, tam sonucun alınması için geçmesi gereken süre 6 ay. Bu süre zarfında, Liposakşın ameliyatın kapsamı -yağ toplama işleminin hangi bölgeden yapıldığı, toplanan yağ oranı gibi faktörler- sonucun fark edilme oranına etki eder.

Karın, kalça, bel bölgesinde uygulanan liposakşın ameliyatının etkisi hemen fark edilir.

Ancak bu nihai sonuç değildir. Uyluk içi, alt bacak ve üst kol bölgelerinde toplanan yağ oranı çok ise ameliyatın etkisi hemen, az ise ameliyatın etkisi kendisini ancak 6 sonra gösterir. Bunun nedeni az oranda toplanan yağ sonrası vücutta oluşan şişkinlikler değerlendirmeyi güçleştirir.

İşte tam da bu nedenle liposuction yaptıranların yorumlarını değerlendirirken gerçekçi beklentiler ve süreçlerin iyi analiz edilmesi bu noktada önem kazanıyor.

Liposuction Fiyatları
Liposakşın fiyatları birçok farklı kritere bağlı olarak ücretlendirilir.

Öncelikli olarak liposuction yaptıracak kişinin hangi bölge ya da bölgelerinden ne oranda yağ çıkarılacağının analiz edilmesi gerekir.

Tek bölge liposakşın uygulaması ile birden çok bölgeye liposakşın uygulaması arasında ciddi bütçe farklılıkları vardır. Çıkarılacak yağ miktarı ameliyatın süresine etki ettiği için bu aşamanın da liposuction fiyatlarına yansıması farklıdır.

Ayrıca ameliyatın kapsamı, hastanede yatış süresini belirler.

Genellikle Liposakşın ameliyatı sonrası hastanede 1 gece yatış verilir ve ertesi gün kiş taburcu edilir, ancak kapsamı geniş ameliyatlarda hastanede yatış süresi 2 geceye çıkarılabilir, bu durumda liposuction ameliyatı fiyatında da değişiklik olacaktır.

Liposuction ameliyatı ile birlikte planlanabilecek farklı estetik uygulama ve ameliyatlar da vardır. Örneğin, bir gölgeden toplanan yağın başka bir bölgede dolgu amaçlı kullanımı gibi.

Bu tip çoklu ameliyat planlamalarında liposuction fiyatlarına ek olarak gerçekleştirilecek ikincil uygulamanın da bütçelendirilmesi söz konusudur. Geniş spectrumlu fiyat aralığı bu gibi durumlar gözetilerek verilir.

Liposuction fiyatlarını etkileyen bir diğer konu da ameliyatı gerçekleştirecek doktorun ücretidir.

Ünvanlarına ve ameliyat sayılarına, popülerlik ve bilinilir olmak gibi koşullara bağlı olarak her doktorun ücreti bir diğerinden farklıdır.

Doktorun klinik mi yoksa hastane mi doktoru olduğu, klinik ve hastanenin bulunduğu semt, il, ilçe gibi detaylar da liposuction fiyatları üzerinden belirleyicidir.

Liposuction ameliyatının hangi liposakşın tekniği ile yapılacağı da fiyatlar üzerinde belirleyici etkiye sahip. Klasik Liposakşın Ameliyatı, Ultrasonik-Vaser Liposakşın Ameliyatı, Lazer Liposakşın ve Lazer Lipoliz Uygulaması ülkemizde en çok tercih edilen liposuction tekniklerinden.

 Her bir teknik kendi içinde farklı uygulama, amaç ve ücrete sahip.

Liposakşın fiyatlarına iller bazında bakacak olursak, en yüksek tavan ücretleri İstanbul ve İzmir’de karşımıza çıkar.

Bu illeri takip eden Ankara en yüksek liposakşın tavan fiyatı ile 3. Sırada yer alır. Sonrasında Antalya, Bursa, Adana, Gaziantep gibi iller ortalama fiyat değerleri ile makul liposuction fiyat düzeyini yakalar.

İstanbul’da liposuction fiyatları; Nişantaşı, Levent ve Yeşilköy’de ortalama 9.000 TL ile 27.000 TL aralığında en yüksek değere sahip semtler olarak karşımıza çıkar. İstanbul liposakşın fiyatları Üsküdar, Beylikdüzü, Maltepe gibi ilçelerde ortalama 7.000 TL ile 20.000 TL aralığında gerçekleştirilir.

İzmir’de liposuction fiyatları; ortalama 10.000 TL ile 25.000 TL aralığındaki ameliyat bedeli ile en yüksek Bornova ve Torbalı’da karşımıza çıkıyor. Karşıyaka ve diğer semtlerde İzmir liposakşın fiyatları ortalama 8.000 TL ile 15.000 TL aralığında gerçekleştiriliyor.

Ortalama 6.500 TL ile 20.000 TL fiyat aralığı ile Ankara liposakşın fiyatları daha makul düzeylerde, Antalya’da ise liposuction fiyatları ortalama 19.000 TL civarında tamamlanabiliyor.

Kaynak: https://yeniben.com
Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Op. Dr. Hüseyin Kandulu tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır. Son güncelleme: 22 Mayıs 2020

Yorum Yap
Takvim