Gece Alsancak'tan Evime Nasıl Dönerim?

Merhaba eğlenmeyi seven öğrenci yada işsiz genç arkadaşlar. Bu yazı tam da sizi hedef alıyor.. 

Akşam Alsancak'a gittiniz ve güzel bir gece geçirdiniz ama saat geç oldu ve eve dönecek otobüs veya metro bulamadınız. Herkes gibi sen de bu durumdan mağdur musun? O zaman senin için hazırladığımız bir takım seçeneklerini dinlemeye ne dersin?

O zaman ilk ve en olası seçenekle başlıyoruz..

1 – Eshot baykuş seferleri.


Bildiğiniz üzere Eshot'un baykuş seferleri var. Üstelik tam tamına 5 ayrı hat. Evet yanlış duymadınız, tam tamına 1 değil, 3 değil, 5 ayrı hat. Bu hatlar 910: Gaziemir – Konak, 920: Çiğli – Konak, 930: Bornova – Konak, 940: Buca – Konak ve 950: Narlıdere – Konak. Saat başı kalkan bu seferlere eshot'un resmi sitesinden bakabilirsiniz. ‘Abi bunu ben de biliyorum ama bu hatların hiçbiri benim evimin yakınından geçmiyor’ diyorsanız eğer, size ikinci seçeneği sunuyoruz.

2 – Yancılık


İkinci seçeneğimiz, baykuş ile, taksi ile yada kendi aracı ile evine gidebilen bir arkadaşın evinde kalmak. Ya da evi yakınlarda olan bir arkadaşta kalmak. Tabi bu arkadaşı ikna etmek artık size kalmış bir durum.

3 – Taksiye Girmek


Üçüncü seçeneğimiz, en az 3 yada 4 arkadaş birleşip taksiye girmek. Mesela biz her cumartesi 4 arkadaş, taksiye giriyoruz. Yada taksici abiyle pazarlık yapabilirsiniz. Bu öneri zaten olmazsa olmazlar arasındadır. ‘Abi hayırlıişler, Bornova meydan'a ne kadara götürürsün?’

4 – Çimlerde Sabahlamak


Dördüncü seçeneğimiz çimlerde yada bankta sabahlamak. Bu seçeneğimiz için başınıza gelebilecek herhangi bir durumdan sorumlu değiliz. Çünkü zaman kötü..

5 – Bir İhtimal Daha Var..


Yukarıda sıraladığımız seçeneklerin hiçbiri olmadıysa, o zaman pekte yapacak bişey yok ama son bir ihtimal daha var, o da eve yürümek mi dersin? Bu seçeneğimiz için de başınıza gelebilecek herhangi bir durumdan sorumluluk kabul etmiyoruz.. Çünkü zaman çok kötü.. Yolda bir tinerci yada hoş olmayan bir takım arkadaşlar önünüzü kesebilir, sizden cep telefonunuzu yada paranızı rica edebilir..

Yorum Yap
Öne Çıkanlar
Cem Adrian
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Mabel Matiz
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Sıla
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Fazıl Say
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Z Takımı
  • Nazım Hikmet Kültür Merkezi
CMYLMZ-Diamond-Elite-Platinum-Plus
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Takvim