Trockyablues Konseri
18 Mayıs 2019, Cumartesi, 21:00
İsmet İnönü Sanat Merkezi

Biletler
1. Kategori – 34.00 TL

“Roman değil, ensTRoman müziği!”

1998'nin sonlarında bir araya gelen Lüleburgazlı üç dört müzisyen, Lüleburgaz’da deneysel sayılabilecek bir müzik etkinliğiyle uğraştılar. “Birlikte ses çıkartma” diye özetlenebilecek bu çalışmaların içinden süreç içinde “Lüleburgaz Trockyablues” doğdu.

2000’li yılların başında müzikal çizgisi netleşmeye başlayan grup; “Balkan Rumeli hattı”nda gezinen ve “Anadolu Semah-Zeybek geleneği”ne yaslanan, uzun sololardan beslenen “enstrüman müziği”ne yöneldi.
Grup: Zurna, Bas Gitar, Keman, Bağlama, Kemança, Piyano, Klarnet, Tambura, Gadulka, Askı Davul, Gitar ve Darbuka kullanıyor.

Nisan 2019’da 21. yılını kutlayan Trockyablues bugüne kadarODTÜ Bahar Şenliği, İzmir Fransız Kültür Merkezi, Galata Şenliği, Yerebatan Sarnıcı, Cemal Reşit Rey Salonu, Bursa Kültür Park, Mimar Sinan Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Taksim Meydanı, Uluslararası Adalar Festivali, İstanbul Parkorman, Sultanahmet Meydanı, AKM, Blagoevgrad Uluslararası Halk Müzikleri Festivali gibi birçok yerde konser verdi; ATV, Cine 5, KANAL B, SKY TV, CNNTURK gibi kanallarda konuk, birçok kanalda da haber oldu.

Lüleburgaz Trockyablues’un “rock” üzerinden “halk müziği”ne, “blues” üzerinden “kenar mahalle”ye döndüğü yüzünde “esmer bir hüzün” hiç eksik olmadı.

Lüleburgaz Trockyablues; Festivaller, Üniversite Şenlikleri, Şirket Geceleri, Açılış Törenleri, Özel Davetler ve benzeri sahne organizasyonlarında yer alıyor.


26 Ekim 2021
Bugün
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
27 Ekim 2021
Yarın
27 Ekim 2021
Yarın
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
28 Ekim 2021
Bergama Cumhuriyet Meydanı
2 gün kaldı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
28 Ekim 2021
Bornova Cumhuriyet Meydanı
2 gün kaldı
Yorum Yap