Tenten Alsancak  Alsancak, 1483. Sk. No: 5/A, 35240 Konak
+90 532 177 37 24


Tenten Alsancak, konsept olarak bugün pek çok mekana ilham oluyor. Menüye, mekanda bulunan her şeyi eklemek mümkün. Örneğin kahve içtiğiniz kupayı beğendiğiniz takdirde satın alabiliyorsunuz. Açık kütüphaneden kitap değişimi yapabiliyor, 3 kitap getirip isteğe göre çayı yada kahveyi ücretsiz içebiliyorsunuz.

Alsancak'ta hoş konseptiyle sıcak bir ortam yaratan ‘tenten’ raftan elinize kitap alıp kahvenizi yudumlarken hoş vakit geçireceğiniz bir yer.

Bir dönem Alsancak’ın çok girilmesi önerilmeyen sokakları arasında gösterilen Gönül Yazar (1483) Sokak’a, açıldığı ilk günden itibaren hareket ve canlılık getiren Tenten Alsancak, yeni müşteri ve ziyaretçi profili ile sokaktaki diğer mekanların da dönüşümünü sağlamış. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 30’a yakın yerel gazoz satan Eskici, Kahveci Gazozcu Münire de Tenten ile aynı sokakta.

Mutfağın içinden, merdiveni kullanarak üst kata geçmek mümkün. Üst kat, ahşap sandalyeden bibloya, oyuncaktan avizeye kadar toplama objelerle döşeli. Kafede gördüğünüz her şey satılık. Tek bir şey hariç, o da kitaplar.

Çayın 2-7, kahve çeşitlerinin ise 5-8 TL arasında değiştiği Tenten Alsancak’ta yemek sunumları oldukça etkileyici. Tost, ızgara, patates gibi seçenekler bulunuyor.

16 Şubat 2016 tarihli menü


Tenten İsmi Nereden Geliyor?

Bu hoş mekanın kurucusu Burak Alper Tibin tıraş olmaya gittiği berberde, sonradan üzerine isim olarak yapışıp kalacak ‘Tenten modeli’ saç kesimi, bugün kafenin isminde yaşıyor. Koyu Göztepe taraftarı olan Tibin’in tribün, mahalle, okul demeden girdiği her ortamda Tenten olarak tanınması ve karşılanması, “Bu kafenin adı neden Tenten?”  diye soranların alacağı cevap.

Tenten Nerede?

Tenten Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yer alan Garanti Bankası’nın sokağına girdiğinizde 100 metre ilerledikten sonra solda karşınıza çıkıyor.
Tam adres: Gönül Yazar (1483) Sokak No:5/B Z-II Alsancak/İzmir.
Çalışma saatleri: Tüm Günler 09:00-24:00


Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi
    11:00–23:00
  • Cumartesi
    11:00–23:00
  • Pazar
    11:00–23:00