İzmir’in Binlerce Yıllık Geçmişini Keşfediliyor

İZMİR’de, binlerce yılık bir geçmişe sahip olan, içinde tarihi ve kültürel hazineleri barındıran kentin bu değerlerinin tanınmasını sağlamak amacıyla geziler düzenleniyor.İzmir’de tarih gezileri ile kentin bilinmeyen değerleri yeniden keşfediliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Rehberler Odası işbirliğiyle düzenlenen kent tarihi tanıma turlarında katılımcıların kumanyaları, ören yeri ücretleri ve ulaşım ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Bölgeyi yakından tanıyan deneyimli rehberler Mehmet Gülümser, Şükrü Kaya, Serdar Çelenk eşliğinde kent tanıtım gezisine katılan İzmirliler, tarihin ayak izlerini takip ediyor.

VATANDAŞ ŞAŞIYOR
Turlar, Konak Meydanı’ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor. Kentteki tarihi camiler, hazirelikler, sinagoglar, kortejolar, eski İzmir konakları, Antik Tiyatro, Agora, Aya Vukla Kilisesi, Anafartalar Caddesi, Oteller Sokağı ve Kemeraltı’nı geziyorlar. Kentin bu tarihi zenginlikleriyle ilk kez karşılaşan İzmirliler, “Keşke daha önce gelip görseydik” diyor. Mustafa OĞUZ /DHA

Tura katılmak için bir tık yeter.
Rehberler eşliğindeki turlara, velisinin yanında çocuklar da katılabiliyor. Geziye katılım başvurusu http://www.izmir.bel.tr/TurOtobusuKayit/891/tr adresi üzerinden form aracılığıyla kabul ediliyor. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.

Kaynak: http://gazetedokuzeylul.com/

    Yorum Yap
    Takvim