İyi Ki Doğdun Deniz


Türkiye’de doğan ikinci fil olarak tarihe geçen yavru fil ‘Deniz’, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda düzenlenen mütevazı doğum günü partisiyle 3 yaşına girdi. Sevimli hayvanı ziyarete gelen bir grup anaokulu öğrencisi de filin doğum gününü kutladı. Ziyarete gelen öğrencilerden 3 yaşındaki Deniz Işıkoğlu, hem adaşı hem de akranı olan fil için söyleyen ‘İyi ki Doğdun Deniz’ şarkısına eşlik etti. Fil Deniz’in yaşam alanına, en çok sevdiği meyvelerle “3” rakamını yazıldı. 102 kilo olarak dünyaya gelen ve “Türkiye’de doğan ikinci fil” ünvanıyla kısa sürede herkesin ilgi odağı haline gelen Deniz’in ağırlığı, 3. yaşında 1 tona ulaştı.

İzmir ve Deniz
Genç kızlığa adımlarını atan Deniz ile “Türkiye’de doğan ilk fil” olarak kayıtlara geçen ablası İzmir’in sıkı dostluğu gözlerden kaçmıyor. İki kız kardeş, son aylarda beraber gezip dolaşmaya ve yemeklerini beraber yemeye başladı. Kardeşi Deniz’i bir an olsun yalnız bırakmayan İzmir’in sorumluluk duygusu, Park görevlilerini de mutlu ediyor.

6.5 yaşındaki İzmir ile kardeşi Deniz’in 15 dönümlük alanda annelerinden ayrı dolaşmaya başladığına dikkat çeken İzmir Doğal Yaşam Parkı yetkilileri, “Bu önemli bir şey.., Öncesinde anne nereye gidiyorsa, iki kız da onun peşinden gidiyordu. Ama bir süredir İzmir, Deniz’e ablalık yapmaya ve onu alan içerisinde yönlendirmeye başladı. Aynı zamanda annesinden öğrendiklerini kardeşine aktarıyor. Bu da bizim açımızdan çok sevindirici bir gelişme” şeklinde konuşuyor.

Yorum Yap
Takvim