Güzel Sesler Karşıyaka'da Yarışıyor

Gençlerin kültür-sanat ve spor etkinliklerine yönelmesi için özendirici çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, ‘Liseler arası Müzik Yarışması’ düzenleyecek.Geleceğin yıldızları Karşıyaka’da yarışıyor

İzmir’deki tüm liselere açık olan yarışmanın başvuruları önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak ve 28 Ocak’ta sona erecek. 20 Şubat’taki finalin ardından dereceye girecek genç yeteneklere toplam 16 bin lira para ödülü verilecek.SON BAŞVURU 28 OCAK

Karşıyaka Belediyesi; lise çağındaki gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, spora ve kültür- sanata yönlendirmek için yürüttüğü çalışmalar kapsamında ‘Liselerarası Müzik Yarışması’ düzenleme kararı aldı. İlki geçen yıl gerçekleşen ve büyük ilgi gören yarışma, yine İzmir’deki tüm liseli müzik gruplarına açık olacak. Yarışmaya katılmak isteyen gruplar, 14 Aralık 2015 Pazartesi gününden 28 Ocak 2016’ya kadar, Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne başvuru formlarını iletebilecek. 10, 11 ve 12 Şubat’ta yapılacak elemelerin ardından, 20 Şubat'ta final gösterileri ve ödül töreni gerçekleşecek.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Genç yetenekler, diledikleri türde müzikle yarışamaya katılabilecek. En az 3, en çok 8 kişiden oluşacak ekipler, kendi enstrümanlarıyla sahne alacak. Ses ve ışık düzenini ise belediye sağlayacak.Yarışmanın sonuç değerlendirmeleri, alanında uzman kişiler arasından seçilecek jüri tarafından yapılacak. 20 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek olan final gösterileri sonrası birinci olmaya hak kazanan grup 8 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca, ‘Jüri Özel Ödülü’ de verilecek.

YETENEKLER KEŞFEDİLECEK 

Liseli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve müziğe yönlendirmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ‘Gelişim çağındaki evlatlarımızın sosyal yaşamda daha çok yer almalarını, bu sayede olumsuz alışkanlıklardan uzak durmalarını istiyoruz. Bunun için tüm liselerimizin katılacağı bir yarışma düzenliyoruz. Bu sayede yeni yeteneklerin de keşfedilmesini sağlayacağız. Yarışmamızda yeteneklerini sergileyecek olan gençlerimiz, belki de ileride, müzikte önemli yerlere gelme fırsatını da yakalayacaklar. İlki büyük ilgi gören yarışmamızın yine büyük heyecan yaratacağına inanıyorum’ dedi.

    Yorum Yap
    Takvim