Karşı Cins
Geçmiş Etkinlik

Karşı Cins
25 Ağustos 2017, Cuma, 21:00 
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu


Biletler
1. Kategori – 56.00 TL
2. Kategori – 45.00 TL

1. Kategori – 34.00 TL
2. Kategori – 26.00 TL


Hidayet Erdinç'in yönettiği ‘Karşı Cins’ tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

Yazar: David Tristram
Çevirmen: Sinan Gürtunca
Yönetmen: Hidayet Erdinç
Oyuncular: Taner Ergör, Hande Dane, Özgür Şenyer, Meral Asiltürk
Yapım: Nalan Ergör
Organizasyon: 4 Season Event
Dekor Tasarım: Şirin Dağtekin
Koreografi: Murat Turhan
Işık Tasarım: Mustafa Türkoğlu
Art Direktör: Nilgün Gürkan
Karakterler: Oyunda iki erkek ve iki kadın olmak üzere dört oyuncu yer almakta. Sahneye çıkış sıralarına göre bu oyuncuların oyundaki adları şunlardır: Mark, Vicky, Judith, Eric

Oyunun metni oyuncuların, her rolü üç boyutlu ve inanılır bir hale getirmesine olanak tanımakta ve oyunun üst düzeyde bir komedi olmasını da bu gerçekçilik sağlamaktadır. Oyuncuların, abartılmış basmakalıp tipler yaratma arzusundan kaçınmalarında yarar vardır. İzleyicilerin tüm karakterlere, hatta geçimsiz ve saldırgan bir tip olan Eric’e bile sempatiyle yaklaşmaları mümkün olacaktır.

Karşı Cins Sinopsis
Mark, karısı Vicky ile yaşayan 40’lı yaşlarında bir Reklamcıdır.. Karısı  onu her fırsatta yermekte ve aşağılamaktadır. Ona göre Mark kaba ve görgüsüz bir yaratıktır. Karısı Vicky ise Evlilik danışmanı olarak çalışmaktadır. Vicky boş bulduğu zamanlarda Brindley Teknik Kolejinde seramik kursuna gitmektedir. Kursa gittiği zamanlarda orada görevli olan Eric ile tanışmıştır. Eric ile aralarında yakınlaşma  başlamıştır. Eric son derece kaba , bilmiş ve diğer insanlardan kendini kültürel olarak yüksekte gören bir adamdır. Tüm bu özelliklerine rağmen hovarda bir karakterdir. Eric evlidir. Eşi Avon firmasında çalışan Judith’ dir. Judith oldukça saf kocasına bağlı bir karakterdir. Evlenmeden önce reklam firmasında çalışan Mark ile aralarında bir ilişki yaşanmıştır. Avon firmasında  çalışan Judith’in yakın arkadaşı Mary’nin hastalanması sonucu Judith  Mary’ninde siparişlerini devralmıştır. Mary’nin sipariş alacağı kişiler arasında Mark’ın eşi Vicky de vardır. Bir akşam Judith’nin yolu Vicky’nin siparişlerini almak için Vicky’nin Evine düşer. Vicky’nin evine gittiğinde Mark ile karşılaşır. Mark karşısında Judithyi görünce şaşkınlığını gizleyemez ve Judithyi tekrar görebilmek için eşiyle birlikte evlerine akşam yemeğine davet eder. Eric,Vicky,Mark ve Judith aynı evde yemek davetinde buluşurlar. Daha önce aralarında ilişki yaşamış olan bu dört kişiyi çok farklı olaylar beklemektedir.

Yorum Yap
Öne Çıkanlar
Cem Adrian
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Mabel Matiz
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Sıla
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Fazıl Say
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Z Takımı
  • Nazım Hikmet Kültür Merkezi
CMYLMZ-Diamond-Elite-Platinum-Plus
  • Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Takvim