İzmir'de İyilik Var
Geçmiş Etkinlik

İzmir’de İyilik Var Etkinlikleri Başlıyor! Karasal Yaşam ve Ormansızlaşma şehre yayılıyor…

Her yıl Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle düzenlenen İzmir'de İyilik Var; bu yıl Birleşmiş Milletler Küresel Kalkınma Amaçları’nın 15. Maddesi’nde yer alan ‘Karasal Yaşam ve Ormansızlaşma’ya dikkat çekiyor ve şehre taşıyor.

‘Ormanlar Yerküre’nin yüzeyinin %30’unu kaplıyor. Milyonlarca tür için hayati önem taşıyan yaşam alanları ve önemli temiz hava ve su kaynakları sağlıyor. Aynı zamanda iklim krizi ile mücadele açısından da kritik önem taşıyor.’

İzmir’de İyilik Var; her bireyi ve kurumu doğayla bağlarını güçlendirecek etkinlikler yapmaya, ekolojik yaşam için tercihlerini değiştirmeye ve gelecek için söz vermeye davet ediyor.

Bu kapsamda; 'Karasal Yaşam ve Ormansızlaşma’ teması ile sivil toplum kuruluşlarının girişimleri ile hazırlanan etkinlikler Kasım ve Aralık ayı ilk haftasında farklı etkinlik alanlarında İzmir’liler ile buluşacak… Söyleşiler, sahne sanatları gösterileri, konserler, atölyeler… Birbirinden etkileyici ücretsiz etkinliklere sen de katıl!

7 Aralık günü Gündoğdu Meydanına gelirken kutu oyunları, kitap, kırtasiye, oyuncak ve termosunu/bardağını da getir, sürüdürülebilir armağan ekonomisine destek ol! Kitaplar ve Kutu Oyunları Kozak Yukarıbey Köyü Kütüphanesine, oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri  Hobbit House aracılığı ile yapılacak oyun odaları ve İzmir’in okullarına gönderilecek.

Yorum Yap