Basit Bir Ev Kazası
07 Şubat 2020, Cuma - 17:30
Geçmiş Etkinlik
SATIN AL 55

Basit Bir Ev Kazası
07 Şubat Cuma – 20:30
İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Biletler
78.50 TL
55.00 TL

Basit Bir Ev Kazası, 7 Şubat'ta İzmir AKM Yunus Emre Salonu'nda sahneleniyor!

On beş senedir kocanız kapıdan benzer şekilde giriyor, çantasını her zaman aynı yere bırakıp, klozet kapağını on beş senedir açık bırakarak, fermuarını da koridorda çekiyorsa, bir de evliliğinizi “Eh! Artık zamanıdır…” diyerek yaptıysanız siz de ziyan olmuş kadınların yer aldığı o kulüptesinizdir.

Songül herkesin olduğu kadar cesaretli ancak bir o kadar da ürkek… Merzifon saat kulesinin altında romantik bir buluşmayı hayal edebilecek kadar ayakları yerden kesikken, aynı zamanda en az bizler kadar gerçekçi…

Aşkın olmadığı bir yaşamı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden yola çıkarak yazmaya uğraştığı romanın kıyılarında dolaştırıp kara mizah bir kahkaha rüzgarına götürüyor. Songül’ün başladığı kendisini aşma serüveni, toplumun kendini aşma serüveninden farklı değildir.

Bu sebeple hayatına komik bir pencere açarken, aşk romanında genç ve güzel kadının kırılan onurunu ve gururunu bırakarak İspanya’dan Merzifon’a dek uzanan zorlu dans yaşamını düşündü. Hayalini kurduklarını hatırladı ve kendi kendine: “Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor.” demeyi de unutmadı.

Basit Bir Ev Kazası oyunu 2008-2009 Muhsin Ertuğrul- Sadri Alışık ve Afife Jale Tiyatro Ödülleri Komedi Dalında En iyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüş bir oyundur.

Basit Bir Ev Kazası Kadrosu

• Yazan/Yöneten: Murat İpek

• Oynayan: Günay Karacaoğlu

• Dekor: Barış Dinçel

• Müzik: Çiğdem Erken

• Yapım: Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

• Süre: İki Perde / 110 dakika

Yorum Yap
Takvim