Altın Gün
Geçmiş Etkinlik
Online Platform
Gidiyorum:  1
Belki:  1

Altın Gün – Online
20 Mart 2021 / 21.00
Online Platform

Almanya’dan otantik 80’s Style Reyna-Palace efektli sahnesinden canlı yayın!

‘Amsterdam merkezli Anadolu Rock ve Türk Psychedelic Folk Rock grubu Altın Gün, üçüncü albümleri Yol’u Glitterbeat Records (Europe) ve ATO Records (America) kanallarından Mart ayında yayınlayacak ve aynı zamanda bizlere de tanıtacak.Hollanda, Amsterdam’dan Altın Gün, ikinci albümleri Gece’de Dünya Müzik “GRAMMY” adayı görüldüğü gibi, zekice akılda kalıcı, değisik rock pop müziği yapmak için geçmişi ve bugünü birleştirerek güçlü bir üne kavuştu. Bir dizi vintage sürprizi ortaya çıkarırken, üçüncü yeni albümleri olan Yol bu trendi sürdürüyor.Yeni Albüm, bu zorunlu zamandan doğmuş, dikkat çekici bir vintage rüya sergiliyor. 1970’lerin sonu ve 1980’lerin başındaki ‘Euro’ synth pop’un seçkin öğeleri de parlıyor.

Bu yeni müzikal manzara, belirli enstrüman seçimleriyle beslendi; ‘Arda Boyları’, ‘Kara Toprak’ ve ‘Sevda Olmasaydi’ de duyulan Omnichord ve muhteşem kapanış şarkısı ‘Esmerim Güzelim’ için anahtar olan davul-makine dairesidir. Merve Dasdemir değişine göre: “Basçı Jasper Verhulst şarkıyı çok sevdi. Kulağa Altın Gün gibi gelmiyor, bu kulağa 808 kullanan bir Türk anaokulu müzik öğretmeni gibi 1980’lerden geliyor!’ dedi. Ondokuzuncu yüzyıl şairi ve roman yazarı William ‘Evrende bilinen ve bilinmeyen şeyler var ve aralarında kapılar var’

Blake bir keresinde güzel bir şekilde detayladı: Yeni şeyler keşfetmek için bazen bilinenler arasında bir kapı açması gerekir.ve bilinmeyen; Altın Gün bu kapı kolunu müzikal anlamda tutan gruptur ve kapı açıldığında, sahip olabileceğiniz seslerin bir vintage karışımını koklar, hisseder ve duygunuza karışır.

Şarkıların aşk, ölüm, arzu ve kader gibi evrensel temaları var, bu temalar hastasıyız zaten.

Sizi hareket ettiren ve aynı anda ruhunuza masaj yapan müzik aynı şekilde yüreğimize dokunuyor.
Bu sesler ve müzik çok tanıdık ama çok farklı.

Altın Gün sizin için o kapıyı açsın, tazeliğini ve güzelliğini size biraz olsun şımartmaya hazırlansın.

Netflix´de de şu an popüler olan 50 m² dizisinde de Altın Gün Müzikleri yer alıyor.

Altın Gün üyeleri:
Merve Daşdemir – vocals, keyboards
Erdinç Ecevit – vocals, saz, keyboards
Jasper Verhulst – bass
Ben Rider – guitar
Daniel Smienk – drums
Gino Groeneveld – percussion

Etkinlik Kuralları:

Bu konser/eğitim online gerçekleşecektir.
Biletlerinizi satın aldıktan sonra etkinliğe online olarak katılabilirsiniz.
Bu bilet etkinlik mekanına giriş hakkı vermez.
Konser 20 Mart 2021 Cumartesi 21:00 itibariyle başlayacaktır ve canlı yayınlanacaktır.
Konsere katılım için biletinizi satın aldıktan sonra, ‘sosyo’ adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Sosyo uygulamasını indirip üye olduktan sonra, Biletix’ten gelen kodu ‘Hesabım’ sekmesinde bulunan ‘Biletlerim’ kısmına tanımlanması gerekmektedir. Katılımcı biletini tanımladıktan sonra etkinlik saatinde, ‘Canlı’ sekmesinden etkinliğe giriş sağlayabilir.
Etkinliğin görüntü ve ses kalitesi, internet erişimi, kullanılan cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir.


Bilet Fiyatı:
30.00 TL (Online Konser)Yorum Yap
Öne Çıkanlar
Takvim