Buca Belediyesi 2. Teknolojik Uyku Festivaline Hazırlanıyor


Dünyada ilk kez geçen yıl düzenlenen Teknolojik Uyku Festivali’nin 2.si için başvurular başladı. Bu yıl 15-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Buca Belediyesi 2. Teknolojik Uyku Festivali’ne katılmak isteyenler için ön kayıtlar 31 Temmuz tarihine kadar www.uykufestivali.com internet adresi üzerinden yapılabilecek.


Buca Belediyesi’nin Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlediği festival bu yıl da Kaynaklar Kale mevkiinde gerçekleştirilecek. Festivalle, günümüzde artık tıp literatüründe de yerini alan dijital bağımlılığımızdan 2 gün uzaklaşarak, yüz yüze iletişimi yeniden keşfetmek amaçlanıyor. Kaynaklar’ın eşsiz doğasının içinde, cep telefonu ve tabletlerin yasak olduğu festival süresince katılımcılar, doğal ürünler tüketirken, artık unutulan sokak oyunlarını oynayarak, doğanın dinginliği içinde kitap okuyarak, yürüyüşler yaparak, dijital dünyanın bilgi bombardımanından uzak keyifli vakit geçiriyor.


31 Temmuz’da son bulacak ön kayıtın ardından noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek 400 katılımcı 15-17 Eylül tarihleri arasında unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

DİJİTAL DETOKS
Dünyada benzeri bulunmayan festival için “dijital detoks” tanımlamasını yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, insan ilişkilerinin dijital dünyadan çıkarak, yeniden yüz yüze kurulabildiği festivale ilişkin görüşlerini, “Geçen yıl 4 günde 10 bine yakın başvuru oldu. Bu da gösteriyor ki hepimiz aslında cep telefonlarımıza sığdırdığımız dünyanın bizleri hapsettiği yalnızlıktan şikayetçiyiz. İlk festivalde Türkiye’nin farklı illerinden, hatta yurt dışından gelen 200 katılımcı, festival alanında çok güzel dostluklar kurdu. Karşısındaki insanın gözlerinin içine bakarak sohbet etmenin keyfine yeniden vardı. Bu yıl da yepyeni dostluklar kuracağımıza inandığımız festival için heyecanla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle dile getirdi.

Yorum Yap
Takvim