Bayraklı’da 2123 Kişi Zeybekle Türkiye Haritası Oluşturdu


Bayraklı Belediyesi hem tarih yazdı hem de rekor kırdı. 2123 Cumhuriyet sevdalısı Smyrna Meydanı’nda saat 19.23’te aynı anda zeybek oynadı ardından bir araya gelerek, Türkiye haritası oluşturdu. İnsanların oluşturduğu en büyük ülke haritası kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunuldu.

Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıl dönümünde, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine muhteşem bir etkinliğin altına imza attı. Smyrna Meydanı’nda 7’den 70’e farklı yaş gruplarından 2123 kişi aynı anda zeybek oynadı, kırmızı- beyaz dev Türkiye haritası oluşturarak bir kez daha tarih yazdı.

Zeybek oynayan en küçük oyuncu 5 yaşındaki Arda Tekmen olurken, en büyüğü 78 yaşındaki Hatice Jokiçin oldu. 2123 kişi, Cumhuriyet`in 200. yılına, “Cumhuriyet ilelebet yaşayacak” mesajı gönderdi.  Meydanı hınca hınç dolduran kalabalığın tüylerini diken diken eden görüntülere sahne olan etkinlikte, kimi vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı. Öte yandan etkinliği izlemeye İzmir dışından da çok sayıda vatandaş geldi.

Yorum Yap
Takvim