Alternatif Rotalar: İzmir – Isparta Arası Göller Ekspresi

10 yıl aradan sonra yeniden hizmet vermeye başlayan ve seferini İzmir-Isparta arasında gerçekleştiren Göller Ekspresi, yolcularına yepyeni bir deneyim ve keyifli bir yolculuk vadediyor. Toplamda 30 farklı durakta yolcu indirip-bindirecek olan tren, Isparta-İzmir (Basmane) hattında her gün karşılıklı sefer düzenleniyor.

İşte sizi alıp başka diyarlara götürecek Göller Ekspresi hakkında merak edilen her şey.


Göller Ekspresi, toplamda 262 yolcu kapasiteli 4 vagonlu konforlu setlerden oluşuyor. Basmane’den saat 22:30’da, Isparta’dan 22:00’de hareket edecek trenin ortalama seyahat süresi 8 saat 30 dakika sürüyor. Göller Ekspresini kullanacak olan Burdur yolcuları için Gümüşgün durağı ile Burdur arasında otobüslerle aktarma yapılabilir.

Hangi Duraklara Uğruyor?
Göller Ekspresi, İzmir Basmane'den Isparta'ya uzanan hat boyunca çok sayıda önemli destinasyona uğruyor.


Göller Ekspresi Rotası
İzmir (Basmane)
Adnan Menderes Havaalanı
Torbalı
Tepeköy
Selçuk
Çamlık
Ortaklar
Germencik
İncirliova
AYDIN
Köşk
Sultanhisar
Atça
Nazilli
Kuyucak
Horsunlu
Buharkent
Sarayköy
Goncalı
DENİZLİ
Kaklık
Bozkurt
Çardak
Dazkırı
Dinar
Karakuyu
Keçiborlu
Gümüşgün (Otobüs) – BURDUR (Otobüs)
Bozanönü
ISPARTA

Tren yolculuk esnasında Burdur Garı'na uğramıyor. Bunun yerine Burdur'a gidecek olanlar 15 dakika uzaklıktaki Gümüşgün durağında inerek, buradan otobüslerle Burdur'a aktarma yapabiliyor.

Vagon Seçenekleri


Göller Ekspresi'nde sadece pulman vagon seçeneği bulunuyor. Maalesef yataklı ya da özel vagon seçenekleri mevcut değil.

Bilet Ücreti Ne Kadar?
Tren biletinin güncel fiyatı (Ocak 2020) 50 TL olarak belirlenmiş.

Nasıl Bilet Alınır?
Biletlerinizi ilgili gişelerden ya da TCDD'nin resmi web sitesinden online satın alabilirsiniz. 

Peki Isparta'da Ne Yapılır?
Bildiğiniz üzere gerek doğal güzellikleri gerek tarihi değerleri ile Isparta, özellikle son dönemlerin favori seyahat rotalarından biri. Yeniden hizmet vermeye başlayan Göller Ekspresi ise bu seyahate başlangıç için harika bir deneyim. 8 buçuk saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Isparta gezisi için tavsiyemiz en az 1 ya da 2 gece konaklamalı bir rota oluşturmanız yönünde.


Eğirdir Gölü ve Kovada Gölü Milli Parkı bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Seyahatinizin ilk gününü bu doğal güzellikleri ziyaret ederek değerlendirebilirsiniz. Tabi daha uzun soluklu bir seyahat düşünüyorsanız Yazılı Kanyon'u ziyaret edebilir, Gölcük Gölü Tabiat Parkı'nın havasını soluyabilir, bölgenin meşhur yemeklerinin tadına doyabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Lavanta Kokulu Köy ismiyle bilinen Kuyucak Köyü'nü ziyaret etmek için en uygun dönemin haziran sonu ve temmuz ortaları olduğunu ve kış aylarında da Davraz Kayak Merkezi'ni ziyaret edebileceğinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap
Takvim