23 Nisan Kutlamalarından Renkli Kareler

İzmir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan resmi törenlerle başladı.

Renkli anların sergilendiği meydanda Anadolu’nun farklı yörelerinden halk oyunları ile Arnavutluk ve Gürcistan’ın dans gösterileri sergiledi.Böyle olur İzmir’in bayramı
İzmirli çocuklar, Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle eğlenceye doydu.

Meydana kurulan özel oyun parkurlarında trambolin, canlı dart, canlı langırt, suma güreşi, rodeo, gladyatör, tırmana piramidi, gülle savaşı, şişme oyun parkı, şişme macera tüneli, şişme at yarışı ve şişme şut becerisi oyunları yer aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bu özel günü neşeyle kutlayan İzmirli çocuklar, masal kahramanları eşliğinde yüz boyama etkinliğine de katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğlencenin doruğa çıktığı anlarda çocuklara pop-corn, pamuk şeker ve macun ikramı yaptı. Çocukları bayram gününde yalnız bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, alana gelerek onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün minik tekvandocuları tarafından yapılan gösteriyi de ilgiyle izledi. Gündoğdu Meydanı’ndaki 23 Nisan Şöleni’nin en çok ilgi çeken bölümlerinden biri ise babası Barış Manço’nun izinden giden oğlu Doğukan Manço’nun sunduğu “7’den 77’ye Adam Olacak Çocuk” şovu oldu.
Yorum Yap
Takvim