3.Karaburun Nergis Festivali
26 Ocak 2020, Pazar - 08:00
Geçmiş Etkinlik
SATIN AL 79

Karaburun’a özgü ürünlerin markalaşması ve ulusal ölçekte ticari başarı kazanması için çalışmalarını sürdüren Karaburun Belediyesi, 26 Ocak Pazar günü “3. Karaburun Nergis Festivali”ne ev sahipliği yapacak. Karaburun merkezinde düzenlenecek festivalde, mis kokulu nergislerin yanında ilçeye bağlı birbirinden güzel köylerinin ürünleri de ziyaretçilerle buluşacak.

26 Ocak Pazar günü saat 12:00’de Nergis Korteji ve Bandosu ile başlayacak festival; Karaburun Halk Eğitim Merkezi ve Çeşme Halk Dansları Topluluğu’nun Halk Oyunları Gösterileri ile devam edecek.

Sadece nergis resimleri yapan Ünlü Ressam Feriha Dağlı’nın “Nergis Kokar Tuvalim” isimli resim sergisi ve “Narcissus’un Büyülü Dünyası” fotoğraf çekim alanının tüm gün ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı festivalde; Mimas-t Tiyatro Grubu, nergisin mitolojik öyküsünü anlatacağı “Narcissus” isimli tiyatro gösterisini sergileyecek.

Festival kapsamında düzenlenecek Nergis Güzellik Yarışması’nda 2020 yılı Nergis Kraliçesi seçilirken, üreticilerin teşvik edilmesi ve bilgilendirilmesi amacıyla nergisten yapılan kolonya, esans, sabun, süs eşyası gibi ürünler ile ilgili çeşitli atölyeler gerçekleştirilecek.

Nergis standları içinde gerçekleştirilecek şenlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası Konseri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Orkestrası Konseri, iki ayrı konser verecek.

Karaburun’a özgü ürünlerin, yöresel yemeklerin ve geleneksel el ürünlerinin satılacağı stantlar 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Biletler
(7-12 Yaş) 49,90
(Yetişkin) 79,90

26 Ocak'ta gerçekleşecek olan Nergis festivaline gitmeye ne dersiniz? Harika bir gün geçirmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.

Tur Programı
Sabah 08.00 den itibaren siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahımızda vereceğimiz kahvaltı (extra) molasının ardından rotamızı nergiz diyarı KARABURUN'a çeviriyoruz.

Mis kokulu Karaburun’da adı efsanelerle anılan kendine aşık olmakla lanetlenen Narkissos'un mitolojik hikayesini de dinleyeceğimiz, bir çiçeğe yani Nergis'e dönüşmesine tanık olacak ve bütün Karaburun'u saran Nergis kokusunda yarımadanın en uç köyü olan Yeniliman (Tepeboz) Köyüne gidiyoruz.

Burada sahildeki balıkçı kahvesinde çayımızı içebilir, yöresel ürün satış tezgahlarından alışveriş edebiliriz veya köy fırınındaki birbirinden güzel ekmeklerden alabilirsiniz.

Tarlalar dolusu mis kokulu nergizler arasından KARABURUN merkeze ulaşıyor ve festival alanına yakın bir noktada aracımızdan iniyoruz,
Burada festival organizasyonu çerçevesinde gerçekleşen etkinliklere katılmak, nergiz satın almak ve çeşitli ürünlerin tanıtıldığı standları ziyaret edebilmek amacı ile serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanda isteyen misafirlerimiz stantlardan yöresel yiyeceklerden alarak tadabildikleri gibi isteyen misafirlerimizde BALIK MENÜ ile (extra) öğle saatinde yemeklerini serbest olarak alabilirler.

Burada geçireceğimiz zamanın sonunda aracımıza yerleşiyor ve Güzel mis kokulu günümüzün dönüş yolunda MORDOĞAN'a geçiyoruz. Mordoğan’ı gördükten sonra kurabiye ve çörekleriyle meşhur BALIKLIOVA’ya uğruyoruz.

Alışverişimizi yaptıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e varışımızın ardından turumuzu sonlandırıyor bir sonraki organizasyonda buluşmak dileğiyle vedalaşıp sizleri aldığımız duraklara bırakıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Lüx Otobüs ile ulaşım
Acenta Refakati
Rehberlik Hizmeti
Seyahat sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar

Servis Hareket Noktaları

Üçkuyular Meydan
Üçyol Metro
Şirinyer Eroğlu
Karşıyaka Anıt
Ege Üniversitesi

Detaylar

  • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 26.1.2020
  • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve Firma Rezervasyon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
  • Dilediğiniz kadar fırsat kodu satın alabilir ve hediye edebilirsiniz.
  • Rezervasyon aşamasında katılmak istediğiniz tarihi firmaya bildirebilirsiniz.
  • 0 – 6 Yaş Çocuklar ücretsizdir.
  • Detaylı Bilgi için 0 535 480 79 79 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
Yorum Yap
Takvim